Jak przekonać dziecko do wody?

Każdy rodzic wie, jak trudno zachęcić dziecko do wdrożenia zdrowych i słusznych nawyków żywieniowych. Maluchy, które poznały smak słodyczy, niechętnie sięgną po wodę, która jest dla nich po prostu mało atrakcyjnym produktem. Istnieją jednak sposoby na to, by poradzić sobie z dziecięcym uporem.

Po pierwsze, nic na siłę. Tylko cierpliwość, zachęta i nasz autorytet mogą zdać egzamin. Bądźmy dla naszych dzieci przykładem: pijmy wodę przy nich, wskazując na jej walory. Zabierajmy butelkę wody na wspólne spacery, dorzucajmy ją dziecku do tornistra. Niech pociecha wie, że w każdej chwili i w każdym miejscu może skorzystać z tego drogocennego napoju.

Po drugie, edukacja. Przez zabawę i podczas różnorakich okoliczności. Pokazuj dziecku, że z butelek po wodzie i nakrętek można wymyślić fascynującą zabawę. Nie ograniczaj swojej fantazji, snuj z dzieckiem opowieści o wodzie, pokazuj, jakie funkcje pełni woda w przyrodzie.

I wreszcie, nie ograniczajmy się do wody w zwykłym kubku czy butelce. Zainwestujmy w bidon lub butelkę ze słomką, które dziecko polubi. W ten sposób z łatwością odczarujemy wodę, po które nasza pociecha sięgać będzie już z przyjemnością.

PRZECZYTAJ TAKŻE

POCHODZENIE

NATURALNA WODA ŹRÓDLANA
Wodę źródlaną Święcicki Zdrój wydobywamy
z podziemnych źródeł w okolicach Żeromina.
Przyświeca nam jeden cel: pragniemy zamknąć
w butelce to, co najlepszego stworzyła
dla nas natura.