Jak zatrzymać zakwaszanie organizmu?

Zewsząd płyną do nas informacje o potędze wody i jej nieocenionym wpływie na ludzki organizm. Moda na zdrowy tryb życia, nawoływanie do aktywności fizycznej i wszechobecny fit sprawiają, że coraz chętniej zastępujemy przypadkowe napoje wypijane w ciągu dnia wodą, dbając o odpowiednie nawodnienie organizmu. Wybór wody podyktowany jest coraz częściej wcześniejszą wnikliwą analizą jej składu i właściwości. I choć to może szokować, nie mineralizacja, a pH wody okazuje się mieć największe znaczenie dla kondycji naszego organizmu.

Jak pamiętacie z lekcji chemii, istnieje coś takiego jak skala pH. Wartości na skali poniżej 7 charakteryzują się odczynem kwasowym, powyżej 7 – zasadowym. Każdego dnia wiele czynników powoduje, że zakwaszamy organizm: czy to przez nieodpowiednią dietę, stres, czy wysiłek fizyczny. I choć może wydawać się to nonsenem, zakwaszony organizm pracuje mniej wydajnie, skąd bierze się wiele naszych kłopotów ze zdrowiem oraz samopoczuciem. Aby zneutralizować działanie kwasów, powinniśmy dążyć do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej, dostarczając organizmowi produkty zasadowe właśnie.

Czynnikiem zakwaszającym organizm może być też woda. Większość popularnych wód znajdujących się na sklepowych półkach charakteryzuje się odczynem poniżej 7; wody takie są więc kwasotwórcze. Łatwo więc wywnioskować, że przynoszą nam one więcej szkody niż pożytku. Czym się więc kierować przy zakupie? Na co zwracać uwagę przy wyborze wody? Oczywiście, mineralizacja ma znaczenie, ale dużo większą wagę przywiązywać powinniśmy nie do składu, ale do odczynu wody. Jeśli przekracza ona wartość 7, to dobry znak. Jeśli oscyluje wokół wartości 8-9 pH – możemy być pewni, że dostarczamy organizmowi to, co najlepsze! Tak wysokie pH odkwasza organizm, przywracając nam dobre samopoczucie i zapewniając prawidłowe funkcjonowanie narządów.

PRZECZYTAJ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POCHODZENIE

NATURALNA WODA ŹRÓDLANA
Wodę źródlaną Święcicki Zdrój wydobywamy
z podziemnych źródeł w okolicach Żeromina.
Przyświeca nam jeden cel: pragniemy zamknąć
w butelce to, co najlepszego stworzyła
dla nas natura.