POCHODZENIE

Narodzinom nowego produktu na rynku wód źródlanych towarzyszy przepiękna historia, która fascynuje pasjonatów dawnych dziejów i intryguje malkontentów. Przeplatają się w niej różnorodne wątki, dla których tłem jest polityczna i społeczna zawierucha zmieniających się czasów.

Żeromin, w którym powstała rozlewnia wody Święcicki Zdrój, już przed wojną słynął z wody źródlanej cieszącej się popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Fakt ten był asumptem do przywrócenia na rynek wody z Żeromina.

Żeromin to jednak nie tylko historia wody źródlanej, a okazały dworek wybudowany w pierwszej połowie XIX w. W 1912 roku obiekt przejęty został przez Mazarakich, którzy go rozbudowali. Częstym ich gościem bywała pisarka, Maria Rodziewiczówna, szukająca inspiracji i wytchnienia w bajecznej okolicy Żeromina. Po wojnach dworek stał się własnością Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego, następnie zaś PGR-u. Dziś majątkiem zajmuje się Paweł Święcicki, który po konserwacji remoncie dworku planuje otworzyć obiekt dla zwiedzających.

 


 

Chcesz wiedzieć, gdzie kupić naszą wodę?

Podejrzyj rozmieszczenie sklepów na mapie

Chcesz poznać naszą wodę jeszcze lepiej?

Zapoznaj się z badaniami


 

Pisali o nas:

1 2

expres