Woda a sport

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, zapotrzebowanie na wodę automatycznie wzrasta. Czy pamiętasz o tym, wybierając się na siłownię lub przygotowując się do wieczornego joggingu?

Podczas sportu tracimy spore ilości wody. Dzieje się tak, ponieważ organizm chroniąc się przed przegrzaniem, intensywnie się poci. Godzina pływania to ponad 250 ml wody mniej w organizmie, joggingu – 500-1000 ml wody. Kiedy więc nie uzupełniamy podczas wysiłku płynów, nasza efektywność drastycznie spada. Pojawiają się problemy z koncentracją, pogorszenie nastroju, zmęczenie i spadek energii. Nic więc dziwnego, że zamiast czerpać przyjemność z aktywności, myślimy tylko o tym, by zalegnąć na kanapie. Cierpi na tym    nasza motywacja, a sam sport postrzegamy jako przykrą konieczność.

Nigdy nie powinieneś zastanawiać się, czy brać ze sobą dodatkową butelkę wody. To naturalny rezerwuar energii, z którego możesz czerpać w każdym miejscu, o każdej porze i w każdej sytuacji. Co ważne, woda wzmacnia efekty aktywności fizycznej głównie dzięki przyspieszaniu metabolizmu. Nie czekaj na pojawienie się pragnienia, które pojawia się przy utracie już 2% wody. Nie czekaj również do końca treningu. Trenując jakikolwiek sport, regularnie organizuj krótkie przerwy na regenerację organizmu i jego nawodnienie. Tylko w ten sposób sprawisz, że Twoje ćwiczenia przyniosą oczekiwany rezultat.

PRZECZYTAJ TAKŻE

POCHODZENIE

NATURALNA WODA ŹRÓDLANA
Wodę źródlaną Święcicki Zdrój wydobywamy
z podziemnych źródeł w okolicach Żeromina.
Przyświeca nam jeden cel: pragniemy zamknąć
w butelce to, co najlepszego stworzyła
dla nas natura.