Woda dla dziecka

Dorośli coraz częściej odruchowo już sięgają po wodę. W przerwie między posiłkami, podczas aktywności fizycznej, tuż po przebudzeniu i na spokojny sen. Wiemy, że organizm z łatwością traci wodę zarówno w lecie, jak i zimą. A czy dbamy o to, by i naszym dzieciom nie brakowało płynów?

Dzieci zaabsorbowane zabawą, często nieświadome potrzeb własnego organizmu, zapominają o pragnieniu, jakie może im dokuczać. To na naszych barkach spoczywa więc obowiązek regularnego nawadniania dziecięcego organizmu. W naszym interesie jest również nauczenie dziecka nawyków, które pozwolą mu w przyszłości samodzielnie dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Miejmy na uwadze jednak, że zapotrzebowanie na wodę będzie inne u dzieci starszych, inne u maluchów. Niemowlęta potrzebują do 700 ml wody dziennie, szkraby do 3 roku życia – 1300 ml, 4-6-latki – 1700 ml, a dzieci w wieku szkolnym – do 2 litrów dziennie. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na wodę zwiększa się w przypadku choroby i zwiększonej aktywności fizycznej.

Co ważne, najmłodszym dzieciom podawajmy wodę niskozmineralizowaną oraz niegazowaną. W przypadku dzieci starszych te ograniczenia nie obowiązują. Ważne są natomiast indywidualne gusta. A jak najskuteczniej zachęcać dzieci do smakowania wody? Ot, samemu dawać przykład!

PRZECZYTAJ TAKŻE

POCHODZENIE

NATURALNA WODA ŹRÓDLANA
Wodę źródlaną Święcicki Zdrój wydobywamy
z podziemnych źródeł w okolicach Żeromina.
Przyświeca nam jeden cel: pragniemy zamknąć
w butelce to, co najlepszego stworzyła
dla nas natura.